Gmail Kaydol-Gmail Giriş

      Yorum yok Gmail Kaydol-Gmail Giriş

GMAIL AÇ

Günümüzün popüler ve anlık mailleşme sistemlerinden bir tanesi olan Gmail hakkında bugün sizlere bilgi vereceğiz. Yazımızın içerisinde ”gmail nasıl açılır?” ve ”gmail’e nasıl kayıt olunulur?” bunları anlatacağız.

GMAIL HESABI AÇ

Yukarıda da dediğimiz gibi Gmail günümüzün popüler ve en iyi mail sistemlerinden bir tanesi. Dünya üzerinde milyarlarca kişinin kullandığı Gmail sayesinde anlık olarak istediğiniz kişiye hızlı bir şekilde mail gönderebilir veya mail alabilirsiniz. Gmail’in @’ten sonra gelen eki ”@gmail.com”dur. Gmail diğer mail sistemlerine göre oldukça kolay olan ve kullanıcı dostu arayüze sahip olan sistemlerden bir tanesidir. Diğer mail sistemlerinde bölümlerde karışıklık yaşayabilirsiniz fakat Gmail’in içerisinde herşey sade ve basit bir şekildedir. Bir çok insan tarafından tercih edilen ve Dünya’nın kullandığı bu mail sistemine gelin nasıl kayıt olunuluyormuş görelim?!

GMAIL KAYDOL

1.Öncelikle www.gmail.com adresine giriyorsunuz.
>2.Karşınıza çıkan ekranda sağ üst köşede ”hesap oluştur” butonu var. Bu butona tıklayarak diğer sayfaya geçiş yapıyorsunuz.
3.Yine çıkan ekran üzerinde sizden ”ad, soyad, mail bilgisi, şifre, cinsiyet, cep telefonu, güvenlik doğrulaması” gibi bilgiler isteniyor. Bu alanları dolduruyorsunuz.
4.Yukarıda yazılanları yaptıktan sonra alt tarafta bulunan ”hizmet sözleşmesini ve hizmet şartlarını kabul ediyorum” yazısına da evet diyerek devam ediyorsunuz.

5.Son olarak ”Gmail’e kaydol” butonuna basarak işlemlerin tümünü yapıp kendi Gmail hesabına sahip olmuş oluyorsunuz.

Kayıt olduktan sonra Gmail’in anasayfası karşınıza çıkıyor. Bu alanda sizlere ”gelen kutusu, gönderilenler kutusu, spam kutusu, taslak kutusu” gibi bölümler gösteriliyor. Burada sizin göndermiş olduğunuz veya almış olduğunuz mailler yer alıyor. Eğer birine mail göndermek isterseniz sol üst köşede bulunan ”mail gönder” butonuna basarak hızlı bir şekilde istediğiniz kişiye mail gönderebilirsiniz. Deneme amaçlı kendi mail hesabınıza mail gönderebilirsiniz. Bunun haricinde Gmail hakkında şunlarıda bilmenizde büyük fayda var; ”Gmail ilk olarak 2004 yılında beta olarak hizmetlerini sunmaya başlamıştır. Günümüzün popüler ve milyarlarca insanın kullandığı bu mail sistemi diğer mailleşme sistemleri arasında en güvenilir olan mail sistemlerinden bir tanesidir. Gmail, Google’ın bünyesinde barınmaktadır ve Google adına faaliyetlerini yürütmektedir.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir