Email Kaydol-Email Kurulum

      Yorum yok Email Kaydol-Email Kurulum

Teknolojinin hızlı şekilde gelişimi birçok konuda da hızlı olmamızı sağladı. Özellikle iletişim bunların başında geliyor. Farklı beklentileri en iyi şekilde karşılamaya yönelik olan teknoloji, özellikle internet yardımı ile başarılı şekilde işlemler yapabilmemize yardımcı oluyor. Durum bu yönde geliştiğinde karşımıza farklı konular çıkmaya başladı. Mesela sıklık ile sorulan E mail nedir, nasıl kullanılır ve kurulur gibi genel kavramlar, kullanıcıların karşılaştığı sorunlar içinde yer almaya başladı. En basit tanımı ile e mail; elektronik ortamda iletilerin gönderilip, alınması olarak tanımlanmaktadır. Durum böyle olduğunda da genellikle dosya, yazı ve belgelerin sanal ortamda alıcılara iletilmesi şeklinde tanımlanmaktadır. Bu işlemleri elbette kafamıza göre yapamıyoruz. Öncelikle web tabanlı bir e posta servis sağlayıcısında e posta hesabı açmanız gerekir.

E mail hesabı nasıl acılır

E posta hesapları için bugün dünya genelinde kabul gören belli başlı servis sağlayıcılar ile işlem yapılmaktadır. Yahoo, Gmail, Hotmail, Yandex ve Mynet bilinen en iyi servis sağlayıcılardır. Bu servis sağlayıcılar, etkin şekilde işlem yapabilmek adına kullanıcılarına geniş depolama alanları sunarak, sanal hesapları için özel beklentileri en iyi şekilde karşılıyorlar. Hepimizin kulağına gelen şirket e mail nedir konusunu da hemen burada aydınlığa kavuşturmakta yarar var. Bu tip mailler, şirketlerin kendi sunucuları ve web sayfaları alanlarının altında açtıkları hesaplardır. Daha çok iş ile ilgili mail alışverişlerinde kullanılan bu hesaplar, en özel sonuçları en hızlı şekilde kullanıcılara sağlarlar.

E Mail Gönderme Ve E Mail Yazma İşlemleri
Konu biraz daha derine doğru gittikçe e mail hesaplarının kullanımları ile ilgili bazı soru ve sorunlar ile de karşılaşılır. E mail nedir ve nasıl kullanılır sorularının cevaplarını daha detaylı olarak sitemizden edinebilirsiniz. Bunun yanı sıra mail alıp gönderme genel prensipleri bakımından benzer işlevsellikler göstermektedir. Öncelikle mail almak ve göndermek için bir kulanızı adınızın olması gerekir. Bu hesap isimlerinde mutlaka “@” işareti ile sunucunun adı ile tamamlanmış şeklinin olması gerekmektedir. Yani bir hesap açacağınız zaman adınız ya da lakabınızı belirleyerek @… uzantılı bir hesap ismi almanız gerekecektir. Daha sonrasında e posta gönder kısmına alıcının aynı şekle bağlı olan posta adresini yazarak işleme başlayabilirsiniz. Bundan sonrası artık size kalıyor. Özellikler farklı şekillerde dosyaları ataç ile maile ekleme yaparak iletmeniz mümkün. Genellikle e posta hesabınıza giriş yaptığınızda sizi gele kutusu karşılar. Aynı ekranda gönderilen, spam ve diğer seçeneklerin olduğu bir mail açılı karşılayacaktır. Bu açılım doğrultusunda farklı şekillerde en özel beklentiler de bu mailler ile karşılanmış olacaktır. Ama ana hatları ile en farklı mailler bile aynı biçime sahip olarak, aynı işlemleri yapmanıza yardımcı olacaktır. E mail sağlayıcıların ana ayrım açısı ise genellikle depolama alanları olacaktır. 1 GB ile 10 GB alanlara sahip olabileceğiniz rahat ve geniş e posta hesapları açmanız mümkündür.

Arkadaşlar sizler için yazının üst kısmına sitenin linklerini yerleştirdim ordan giriş yapabilirsiniz aynı zamanda yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.Sizlere yardımcı olacağiz en kısa sürede sizler ile iletişime gececeğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir